Haber

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Hatay’da konteyner evlerin montajına hız verdi

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Hatay’da depremzedeler için 3 farklı bölgede inşa edeceği 300’e yakın konteyner evin montajını tamamladı.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerin ardından Gaziantep’in İslahiye ve Nurdağı ilçelerine atanan Bursa Büyükşehir Belediyesi, afetin büyük yıkıma yol açtığı Hatay’da çalışmalarını sürdürüyor.

Büyükşehir Belediyesi, kentteki görevi kapsamında 3 bölgede 110 bin metrekarelik alanda konteyner kentler oluşturacak.

Afetzedelerin bir an önce çadırlardan konteyner kentlere taşınabilmeleri için çalışmalara hız veren ekipler, sağlık merkezi, ibadet yerleri, berberler, çocuk oyun alanları, çok amaçlı çadırlar gibi sosyal yaşam alanları da oluşturacak. örgün eğitimlerine, yemekhane ve çamaşırhaneye devam edebilirler.

Büyükşehir Belediyesi, sivil toplum kuruluşları ve hayırseverlerin katkılarıyla sağlanan konteyner evlerle alanları doldurmaya başladı.

50 bin metrekarelik alandan oluşan iki bölgenin altyapısını tamamlayan gruplar, bu bölgelere konteyner montajına hız verdi. 112 adet konteyner montajının planlandığı ilk bölgede 70 adet konteyner konut kuruldu. 504 konteynerin yer alacağı ikinci bölgede ise montajı tamamlanan konteyner konut sayısı 200’ü geçti.

Yaklaşık 1000 konteynerin yer alacağı 3. bölgede zemin güçlendirme ve dolgu işleri tamamlanmış olup, altyapı çalışmaları hızla devam etmektedir.

goynucek-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu