Haber

Kahramanmaraş’ta susuz kalan köye CHP’li Öztunç’tan tepki

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, depremin üzerinden 84 gün geçmesine rağmen Kahramanmaraş’ın Sakarkaya Köyü’ne hala su verilmemesine tepki göstererek, “3 ay sonra deprem oldu, hala çözemediniz. su sorunu, ‘Başardık, her şeyi çözdük’ diyorsunuz. Aradan 3 ay geçti, “Köyün susuz kalması bu devirde bize, devlete yakışmaz. İktidar ‘Biz yapamayız’ derse bıraksınlar, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanını davet edeceğim. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Mansur Yavaş’ı arayacağım. Buradaki su ile Başkan Gelir İdaresi Başkanı Mansur Yavaş ilgilenecek.” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, deprem nedeniyle Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesine bağlı Sakarkaya Köyü’nün suyunun kesildiğini belirterek, olayın üzerinden 84 gün geçmesine rağmen köydeki su sorununun çözülememiş olmasına tepki gösterdi. deprem. Öztunç şunları söyledi:

Pazarcık’ın Sakarkaya Köyü’ndeyiz. Köyde 1500 kişi yaşıyor. Bu köyde 3 aydır su yok. Depremden beri su yok. Sarsıntı nedeniyle su gözüne kaya düşmesi sonucu sular kesildi. Belediye başkanı meşgul. Gidiyor, geliyor. Oyalıyorlar, olmuyor. İnsanlar burada su olmadan nasıl yaşayacak? Ya su yoksa? Ben davet ediyorum. AFAD ve hükümete sesleniyorum. Deprem oldu, üç ay sonra hala su sorununu çözemediniz. ‘Başarılıyız. ‘Her şeyi çözdük’ diyorsunuz. Bir köye üç ay su verilmemesi bu devirde bize yani devlete yakışmaz. Bu köyün su sorununun bir an önce çözülmesi gerekiyor. Bu konuda üzerime düşeni yapacağım. Hükümet ‘Biz yapamayız’ derse izin versinler, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanını davet edeceğim. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Mansur Yavaş’ı arayacağım. Gelir Mansur Yavaş lider, buradaki suyla ilgileniyor. Yapamıyorlarsa söylesinler.”

sur-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu