Haber

Kılıçdaroğlu: Halil İbrahim tablosunu büyütmeye çalışıyoruz

ANKARA (İGFA) –CHP Genel Lideri ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanlığı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Vatan Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’yi ziyaretinde “Halil İbrahim tablosunu büyütmeye çalışıyoruz” dedi.

Görüşmenin ardından iki lider ortak basın açıklaması yaptı.

Kılıçdaroğlu, deprem bölgesi için kanun teklifi hazırladıklarını belirterek, “Cumhurbaşkanına detaylı bilgi verdim. Önergeyi önümüzdeki günlerde sunacağız. Özetle Halil İbrahim tablosunu büyütmeye çalışıyoruz” dedi. Kılıçdaroğlu, “Yaşadığımız sorunlar bireysel değil, Türkiye’nin sorunlarıdır. Çözüm üretmek bizim görevimizdir.”

Muharrem İnce, “Biz Vatan Partisi olarak ittifaklar olsun diyoruz ama bu ittifaklar çıkar ittifakı değil, ilke ittifakı olmalı” dedi. Teröre karşı uzağız Kadın hakları konusunda çok kararlıyız geri adım atmıyoruz İlkelerimiz bunlardır asla taviz vermeyeceğiz Bu ülkeyi ilkeler etrafında ayağa kaldırmalıyız Bu Erdoğan gitmeli, gitmeli yorgundur, sağduyuyu temsil etmez, kibirlidir.Akla, hukuka, bilime inanmaz.Bu konuda da tüm görüşlerimizi açık açık ifade ediyoruz.’ dedi.

Ortada İnce’nin Kılıçdaroğlu’yla vedalaşma şekli dikkat çekti. Kılıçdaroğlu’nun “güle güle” sözleri üzerine İnce, “Ayağınıza sağlık. Hoş geldiniz, hoşçakalın” yanıtını verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu