Haber

Mustafakemalpaşa’daki Süt Üreticilerinden Depremzedelere Anlamlı Destek

Bursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesinde deprem bölgesine yapılan yardımlar çığ gibi büyürken, Tepecik Mahallesi Büyükbaş Süt Üreticileri depremzedelere 1 ton çiğ süt ve 1 ton peynir yapmak için toplam 2 ton süt bağışladı. Süt üreticilerinden gelen 1 ton süt, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nde şişelere doldurularak ilçede depremden etkilenen 220 ailenin kapısına tek tek bırakıldı. 1 ton sütten üretilen doğal peynirleri depremzede ailelere ulaştırmak için gün sayıyor.

İlçede yaşayan tüm depremzedelerin desteğini alan Mustafakemalpaşa Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü koordinasyonunda, deprem bölgesinden gelen vatandaşların giyim, barınma, gıda gibi ihtiyaçlarını hızlı bir şekilde sağlayarak yaralarının sarılmasına yardımcı oluyor. yeni hayatlarında.

Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki’nin talimatıyla Hatay Arsuz’a atanan Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, Hatay görevinden dönüşünde tüm ilçe faaliyetlerini iptal ederek ilçedeki tüm yardım ve takviyeleri depremzedelere ve deprem bölgesine çevirdi. Bu yaraların sevgiyle sarılacağını belirten Önder Kanar, “Deprem bölgesine ve ilçemize gelen depremzedelere yardım etmeye devam edeceğiz. Bu yaralar sevgi ile sarılacaktır.
 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu