Haber

Samsun Valisi Zülkif Dağlı, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutladı

Samsun Valisi Zülkif Dağlı, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Dağlı mesajında, basın özgürlüğü içinde misyonunu yerine getiren ulusal ve yerel basının, özgürlüklerin ilerlemesinde ve kamuoyunun oluşmasında büyük bir güce sahip olduğunu vurguladı.

Dağlı, hedeflenen başarının her alanda gerek yurt içinde gerekse Samsun’da yakalanmasında ve bu başarının her alanda kamuoyuna olumlu yansımasında basın mensuplarının duyarlılığı ve özverili çalışmalarının büyük katkısı olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Günün her saati kamuoyunu aydınlatmak için haber peşinde koşan ve aynı zamanda halkın vicdanını temsil eden basın mensuplarımız, bir yandan her kuralın altında sorumluluk bilinciyle gelişen olaylar karşısında toplumumuzu aydınlatırken, diğer yandan vatandaşlarımızın talep ve beklentilerini yansıtarak değerli bir kamusal misyon yürütmektedir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Basın milletin ortak sesidir’ sözü, basının toplumu aydınlatma görevini üstlendiği misyonu en iyi şekilde ortaya koymaktadır. Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı tebrik eder, sağlık, mutluluk ve başarılar dilerim.”

haber-ercis.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu