Ekonomi

Küresel piyasalarda gündem ABD tahvil ihalelerinde güçlü talep

ABD Hazinesi’nin yüksek talep gören 3 yıllık tahvil ihalesi Fed’in beklentilerini aşarken ABD tahvilleri değer kazandı, dolar düştü ve borsa endeksleri günü karışık tamamladı.

ABD tahvillerinde Salı günü toparlanma sınırlı ölçüde devam ediyor.

S&P 500 %0,23 yükselirken Nasdaq 100 de aynı oranda düştü. Teknoloji paylaşımları karışıktı. Tesla yükseldi, Nvidia Corp. düştü. Moody’s tarafından kredi notu hurda statüsüne indirilen New York Community Bancorp’un payı 1997’den bu yana en düşük seviyesine geriledi.

ABD vadeli endeksleri yatay seyrediyor. MSCI Asya Pasifik Endeksi Çin haberlerinin de etkisiyle son bir ayın en yüksek seviyesini test etti. Salı günü yüzde 0,30 düşüşle Bloomberg Dolar Endeksi 1.240 seviyesinde bulunuyor.

ABD’de ihaleye yoğun talep tahvil alımını getirdi

ABD Hazinesi’nin 54 milyar dolar fiyattan 3 yıl vadeli tahvil ihracına dün güçlü talep gelirken, iki gündür satış baskısı var. altındaDünyanın en büyük tahvil piyasası yükselişte.

İhalede getiri piyasa getirisi olan %4,169’un altında gerçekleşti. ABD 3 yıllık tahvil getirileri günü 7 baz puan düşüşle %4,19 seviyesinde tamamladı. 10 yıllık ABD tahvillerinin getirisi günü 6 baz puanlık düşüşle tamamlarken, 2 yıllık tahvillerin getirisi ise 7 baz puanlık düşüşle günü tamamladı.

Şimdi tüm gözler ABD Hazinesi’nin 42 milyar dolarlık 10 yıllık rekor tahvil ihracında.

ABD’de son dönemde açıklanan ekonomik veriler ve başta Fed Lideri Jerome Powell olmak üzere merkez bankası yetkililerinin açıklamaları, yatırımcıların Fed’in bu yılki faiz indirimlerinin başlangıç ​​tarihine ilişkin tahminlerini ertelemelerine ve faiz indiriminin boyutuna ilişkin beklentilerini azaltmalarına neden oldu.

Tahvillerdeki toparlanma, Fed yetkililerinin son dönemdeki benzer şahin açıklamalarına rağmen gerçekleşti. Minneapolis Fed Başkanı Neel Kashkari, merkez bankasının henüz hedefine ulaşmadığını söylerken, Cleveland Fed Başkanı Loretta Mester, Fed’in faiz oranlarını düşürme konusunda aciliyeti olmadığını ancak her şey beklendiği gibi giderse politika yapıcıların muhtemelen faiz indirimi konusunda güven kazanacağını söyledi. faiz oranları “bu yılın sonlarında.” yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu